ZADZWOŃ

MAPA

Akcja Gryzonie!

Trwa czas kiedy myszy i szczury pozbawione pożywienia w ogrodzie wędrują za nim do domów, stodół i innych pomieszczeń gospodarczych. Podgryzione kable, dziury w styropianie, niepokojące dźwięki- to tylko niektóre oznaki nieproszonych gości. Gryzonie bardzo często są nosicielami groźnych chorób, dlatego w trosce nie tylko o swój dom, ale przede wszystkim o swoje zdrowie- zawalcz z gryzoniami.

Musimy pogodzić się z faktem, że nie ma jednego uniwersalnego sposobu do walki z gryzoniami. Zatem zapraszamy do obejrzenia filmiku, który pomoże w walce z gryzoniami oraz do skorzystania z zakupów online w naszym sklepie internetowym.

Kot – naturalny łowca

Domy, w których mieszkają koty omijane są przez gryzonie. Najprawdopodobniej myszy wyczuwają ich zapach. Lecz nie każdy kot chce na myszy polować. Najważniejsze jest, aby uszczelnić wszystkie otwory którymi gryzonie mogłyby dostać się do naszego domu. Pamiętajmy o zamykaniu okien w piwnicach i o tym, że myszy doskonale poruszają się po elewacji i w ten sposób dostają się na strychy.

Mechaniczna pułapka na myszy

Najpopularniejszą metodą walki z gryzoniami są tradycyjne łapki na myszy. Dostępne są łapki metalowe i plastikowe. Gdy mysz spróbuje zjeść przynętę, łapka się zatrzaskuje uśmiercając szkodnika. Należy przy tym zastosować odpowiednią przynętę. Może to być kawałek chleba posmarowany tłuszczem, kawałek sera, wędzonki. Ważne jest także obserwowanie gryzoni i umieszczenie łapki w miejscu ich wędrówek.

Trutka

W sklepach dostępne są środki chemiczne w postaci granulatu, pasty lub kostki woskowej. Podobnie jak z łapkami, również trutki wystawione w różnych miejscach, mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt domowych czy dzieci, dlatego wszelkiego rodzaju środki trujące wystawiajmy zawsze w stacjach deratyzacyjnych. Aby trutki były bardziej atrakcyjne dla gryzoni dodawane są do nich substancje wabiące.

Klatki na gryzonie

Są to metalowe lub plastikowe tunele, które maja zamontowany mechanizm zapadkowy. Jeśli już gryzoń dostanie się do wnętrza pułapki nie będzie mógł się z niej wydostać samodzielnie. Aby zachęcić do wejścia do pułapki wykładamy wewnątrz przynętę. Gdy zwabione zwierzę pociągnie za przynętę klapka się zatrzaskuje.

Pułapki lepowe

Kolejnym sposobem na pozbycie się uciążliwych gryzoni może być zastosowanie pułapek lepowych. Są to kartoniki pokryte specjalnym, bardzo mocnym klejem zawierające substancje wabiące. Jeśli mysz lub szczur wejdą na taką pułapkę, przyklejają się i z czasem zdychają.

Elektroniczne odstraszacze

Emitują one fale ultradźwiękowe o szerokim zakresie, które działają na system nerwowy szczurów i myszy. Powodują u gryzoni dyskomfort, co wpływa na opuszczenie przez nie danego pomieszczenia. Ultradźwięki dobrane są tak, aby nie wpływały na ludzi i zwierzęta domowe.